PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810167}

Joker

8,3 322 285
ocen
8,3 10 1 322285
7,0 63
oceny krytyków
Joker
powrót do forum filmu Joker

Przereklamowany, chwilami nudny, pseudoartystyczny filmik. Ocena 8,6 to efekt zbaranienia społeczeństwa, gdzie kilku krzyknie "cudowne kino" i reszta stawia te dychy, żeby nie wyjść na tych, co "nie zrozumieli" "genialności" tego "dzieła"

ocenił(a) film na 7
Faramir10163

Ten Castro z jego awatara to musiał osobiście go "castrować", biedaka.

ocenił(a) film na 9
ostry_cenzor

Ty w ogóle wiesz o Kim był ten film !?

ocenił(a) film na 7
ostry_cenzor

Obejrzałem ponownie po ponad roku i gdzieś, tylko częściowo, przyznam krztę racji. Przesłanie filmu o zepsutym społeczeństwie i balansie na krawędzi niepoczytalności (i czyja ta niepoczytalność jest) raczej każdy rozumie, ale tutaj właśnie tkwi problem. Przekazywana ideologia jest momentami fajnie wplatana, ale jednak poprzeczka została zawieszona zbyt wysoko i obraz nie nadąża jej dosięgnąć. Nie prowadzi za rękę, co teoretycznie byłoby plusem, gdyby potrafił umiejętniej oscylować wokół problemu, bo w tym wypadku dzieło się za bardzo zamazuje.

Hype na film jest jednak zasłużony, głównie dzięki aktorskiej kreacji, ale działa również na niekorzyść produkcji, bo widz oczekuję tego, o czym pisałem w poprzednim akapicie. Dlatego też zachwyt nad morałem i tym, co obraz chciał przekazać, rzeczywiście można uznać za dostosowywanie się do oceny tłumu, który wmawia, jak dobrze przedstawiony jest ten film. No ale to już naciągając trochę ten argument. W mojej opinii, potencjał Jokera został zrealizowany tak maksymalnie w połowie.

ostry_cenzor

Ja ten film wlasnie obejrzalem na netflixie nic wcześniej o nim nie słysząc, nie miałem pojęcia o jego istnieniu, żadnego trailera nie widziałem, oglądałem go zupełnie z neutralnym nastawieniem i mnie zaciekawił, pomimo że znałem mniej wiecej fabułę bo oglądałem inne odcinki Batmana. Chociaż myślałem że to joker zamorduje rodziców Bruce... Także liczyłem że to będzie prawdziwy syn Thomas'a zwłaszcza, że aktor grający jokera joquin phoenix jest naprawdę podobny do Christiana bale. Film oceniam spokojnie na 8/10 w stosunku do całego szlamu beznadziejnych przepełnionych efektami specjalnymi filmów z ostatnich 10 lat

ocenił(a) film na 6
oki_3

Niestety ten Joker z tego filmu nie będzie brany pod uwagę w następnych produkcjach jest to taka odskocznia więc to nie jest ten Joker lecz jego alternatywa.

Najprościej rzecz ujmując człowiek z wielkimi problemami a nie geniusz zbrodni. Zabójstwa których dokonuje w tym filmie są raczej dziełem przypadku.

Joker z tego filmu jest też ofiarą społeczeństwa które prześladuje słabych. Dlatego dokonuje przysłowiowego buntu który pociąga wielu.

ocenił(a) film na 6
ChubakaCieLubi

Ale ta "ofiara społeczeństwa", to jest w takim czysto lewackim stylu. Przecież skrzywdziła go matka i jej fagas. A społeczeństwo nie tylko uratowało mu życie, ale łożyło na utrzymanie i rehabilitację. Ale to się "nie liczy", bo miało dawać więcej. Przebija z tego lewackie "daj! daj! daj daj! daj! daj" ...

ocenił(a) film na 6
GunMeat

Troche za daleko idące wnioski to po prostu dramat społeczny chorego na umyśle człowieka.

ocenił(a) film na 6
ChubakaCieLubi

Przepraszam, ale samo napisałeś, że "jest ofiarą społeczeństwa, które prześladuje słabych". Z filmu jednak wynika, że społeczeństwo mu pomagało przez wiele lat.

ocenił(a) film na 6
GunMeat

Pracował w cyrku ledwie wiążac koniec z końcem nie miał żadnej pomocy społecznej on wręcz jej szukał ale nigdy nie otrzymał.
Ostatecznie doszedł do wniosku że jego warstwa społeczna jest po prostu pogardzana i postanowił się zemścić, to nie ma nic wspólnego z lewactwem. Zauważ że na końcu fimu stał się bohaterem dla ludzi którzy nienawidzili Wayna.

ocenił(a) film na 7
ChubakaCieLubi

Jeśli ktoś, tak jak GunMeat, ma móżdżek przeżarty prawactwem, to we wszystkim doszukuje się lewactwa, zupełnie przy tym nie rozumiejąc na czym polega problem.

ocenił(a) film na 6
Max66

Widać jacy jesteście spaczeni LEWACTWEM.
Tylko DAWAĆ, DAWAĆ, DAWAĆ.
Jokera skrzywdziła rodzina, a ratowany i wspomagany był za społeczne pieniądze przez ponad 20!!! Razem ze swoją mamuśką.
Ale dla lewaków to za mało - ma być WIĘCEJ i WIĘCEJ i WIĘCEJ.
Chcecie by każdy miał willę z basenem.

ocenił(a) film na 7
GunMeat

Dziecko, ile ty masz latek? 6? 7?
Rozumku tyle, co u trzylatka :)
Choć jednak obrażam trzylatków.

ocenił(a) film na 6
Max66

Tak, tak. GunMeat jest tylko biednym psycholem poniewieranym przez społeczeństwo. Teraz mnie obrażasz, ale jak sobie pomaluję gębę, zatańczę na schodach i zastrzelę kogoś, to będziesz mnie wielbił.
BUAHAHHAHHAHAHAHHAAAA!!!!

ocenił(a) film na 7
GunMeat

No właśnie, nie musisz niczego malować: "BUAHAHHAHHAHAHAHHAAAA!!!!"
Wstawka akurat na poziomie trzylatka.
Nie wielbię żadnych psycholi (w tym ciebie).
W dupie mam lewaków, ale największą bekę
mam z prawactwa, bo to brodzik intelektualny.

ocenił(a) film na 6
Max66

To był napad śmiechu jak u Jokera. A ty mnie właśnie skrzywdziłeś. Zaraz się zemszczę.

ocenił(a) film na 6
ChubakaCieLubi

Przecież dostawał pomoc i opiekę medyczną ponad 20 lat.
On i jego matka.
A, że nie starczało na luksusy - no sorki.
To, że chciał się zemścić, bo "jego warstwa społeczna ..."
to właśnie 100% LEWACTWO.
Sorki, że jesteś chory i tego nie rozumiesz.

ocenił(a) film na 6
GunMeat

brak ci 5 klepki pisząc takie rzeczy.

ocenił(a) film na 6
ChubakaCieLubi

Widzę, że argumenty się skończyły - panu już dziękujemy

ostry_cenzor

przekrlamowany i tępy to jesteś Ty i widać że niby prawdziwy katolik co wspiera pedofilów a oni powinni wszyscy zdechnąć i ktoś w końcu powienien zrobić z nimi porządek jak Joker to samo rząd na Sybir

ocenił(a) film na 4
Weronka90

co ma poj.... kobieto jedno do drugiego? Jakoś ciebie w żadnym marszu przeciw pisiorom nie spotkałem, wiec sorry ale nie pisz mi o rzeczach oczywistych dobra? Lepiej książki poczytaj zamiast zajmować się chałupniczo nietrafioną "psychoanalizą" na podstawie tego, że się komuś słaby film nie podoba. Co ja bym z księżmi pedofilami zrobił to ja wiem najlepiej. Przeczytałaś już książkę "Sama" ? Wiesz kim jest autorka? Na 100 procent nie wiesz, ale odpowiedz sobie sama, bo tutaj zanim mi odpiszesz jakąś "super-ripostą" to zdążysz sprawdzić w googlach i będziesz udawać mądralę. szkoda, że nie można takich sprawdzić od razu on-line....

ostry_cenzor

a skąd wiesz że nie byłam na żadnym marszu skoro nic o mnie nie wiesz i nawet nie wiesz gdzie mieszkam?szkoda czasu na czytanie książek i ja czytam artykuły po angielsku i magazyny a Ty nawet nie wiesz jak się je piszę po polsku a co dopiero po angielsku czy eseje na trudne tematy a jestem inteligentną kobietą która by raz dwa wytępiła cały rząd,bo nie wiem co za debile głosowali na pis,ale w końcu 90% polaków tak się nimi zachwyca i wierzy tępo w co mówi Czarnekże kobieta jest od usługiwania facetowi i rodzenia dzieci,a żadnamądra kobiet nie marnuje sobie życia na durne bachory,a studiuje i pracuje jak ja,bo chcę dobrze zarabiać i zrobić międzynarodową karierę,a nie użerać się z pieluchami do końca życia i cała wojna się zaczęła jak zakazali aborcji,a nikt nie ma prawa decydować o naszym ciele i płód to nie dziecko to lepiej usunąć niż je zabić po porodzie jak większość kobiet robi w akcie desperacji czy zostania samą takim problemem a Polska powinna się rozwijać,a nie cofać o 200 lat za murzynami bo dokąd my zmierzamy do zagłady i cofamy się do średniowiecza gdzie w szkole uczy się cnów niewieścich które nikomu się nie przydadzą?:)))

ostry_cenzor

taki Joker powinien zrobić z Tobą porządek a wtedy byś inaczej śpiewał bo tylko zacofane pisiory obrażają innych a ktoś kto jest inteligentny i ma swoje zdanie i nie wierzy w pedofilów w kościele ma szacunek do innych i umie wyrażać własne zdanie a nie tępo wierzy w pis co gada i plandemie którą jest jedną wielką ściemą a wszystko wymyślono by się pozbyć jak najszybciej takich jak TY:D

ocenił(a) film na 7
Weronka90

Wydawało by się, że większego idioty niż ostry cenzor, trudno tu spotkać - przy tobie jednak jest on mega-mózgowcem. Dopóki jeszcze piszesz (mocno powiedziane "piszesz", bo to bełkot nieskładny i niegramotny, choć to jemu zarzucasz brak znajomości pisowni) o pisobolszewickich kato-zyebach, imbecylu Czarnku i jego odyebanych pomysłach, cnotach niewieścich i innym tego typu szajsie, to jeszcze spoko.
Ale hasło "a jestem inteligentną kobietą" w połączeniu z "i plandemie którą jest jedną wielką ściemą" pogrąża cię w umysłowym szambie razem z całą pokrewną płaskomózgą szurią.
Poza tym, te twoje z dupy wzięte wnioski, że "cenzor" miałby być pisiurem i obrońcą pedofilów, świadczą jedynie o tym, że twoją makówkę wypełniają rzadkie ekskrementy.

Max66

Zamilcz bo większego cymbała nie znam co nie umie napisać poprawnie zbudowanego zdania a jak wierzysz w cały ten piso szajs i pandemie to współczuję IQ na poziomie zerowym a nawet minusowym bo dziś pełno zacofanych ludzi którzy się uważają za niewiadomo co i jestem ósmym cudem świata a nie zaraz co Ty;D

ocenił(a) film na 7
Weronka90

Czyli w 100% potwierdza się to, co wcześniej napisałem :)

Max66

Nie potwierdxa sie to co mowisz i twoje iq jest na minusie

ocenił(a) film na 7
Weronka90

Jak ja lubię ameby umysłowe ;-) Pięknie się je orze :)
Jeśli wydaje ci się, że Himalaje są na minusie, to nigdy nie wyjdziesz z Rowu Mariańskiego :)

Max66

Idz sie wyzywaj na pisiakach i rydzyku a nie na oszlifowanym diamencie jak ja

ocenił(a) film na 9
ostry_cenzor

Sory, że nie na temat, ale zmień proszę miniaturkę na coś mniej obrzydliwego np. psie góvvno.

ocenił(a) film na 5
ocenił(a) film na 5
ocenił(a) film na 10
ostry_cenzor

Nie podoba się to więcej nie oglądaj filmów psychologicznych. Te swoje wypociny zachowaj dla siebie :D

ocenił(a) film na 6
sztohas

O, drugi Putin się znalazł! Chcesz kneblować innych? A może sam zachowaj dla siebie swoje wypociny skoro temat się nie podoba!

ocenił(a) film na 10
GunMeat

Śmieszny jesteś :) po prostu napisalem swoje zdanie i tyle.

ocenił(a) film na 8
ostry_cenzor

To ma być recenzja? To zbuk jest jakiś, nie recenzja!

ocenił(a) film na 10
ostry_cenzor

Ktoś nie zrozumiał bardzo ważnej puenty i się wypowiada, obrażając wszystkich, którym film przypadł do gustu. Bez powodu pozjadales wszystkie rozumy.

ocenił(a) film na 7
KarolinaCaro6669

To jest typowe dla tzw. ostrego_cenzora. Facet stara się trollować, ale jest w tym kiepski.

Max66

Kwestia gustu jeśli chodzi o ten i inne filmy.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ostry_cenzor

Wedle mnie i mych dzieci film nudny i płytki dla gimbazy. Główna rola bardzo przereklamowana,za co Oskar? W gladiatorze ten aktor juz lepiej gral, bardziej do tej roli pasowalby choćby Tom Cruse lub Van Disel może wówczas film i rola byłaby bardziej krwista. Kompletna pomyłka raczej dla miłośników komiksów i bajek Andersena.

ocenił(a) film na 1
ostry_cenzor

nie rozumiem fenomenu jokera, a ty bardziej zachwytu nad główną rolą i nagród dla niego. Rola jokera jest tak łatwa do zagrania i tak oczywista, że każdy aktor, który ją zagrał jest chwalony. Jack Nicholson, Heath Ledger, Joaquin Phoenix.

ostry_cenzor

Z wieloma filmami tak jest. Widać jak ktoś połozy kasiorę na promocję, to nagle same zachwyty. Mnie Joker też na kolana nie powalił

ocenił(a) film na 4
Muzeelo

Idzie to na cały świat, wszędzie kasę kładą i u nas też

ocenił(a) film na 9
ostry_cenzor

Większość mądrych nawet 3/4 się nie wypowiada. Twoja racja mój spokój.

ocenił(a) film na 1
ostry_cenzor

I tak głupi ludzie mają prawa wyborcze i to jest przerażające. Joker chodzi z tobą do pracy, spotykasz jokera na każdym kroku, świat składa się z pomyleńców, szczególnie w Polsce dlatego tak tu cudownie.

ocenił(a) film na 10
ostry_cenzor

Do odbioru niektórych filmów trzeba mieć choć jedną komórkę mózgową więcej od kury. Jak widać po filmwebowych krytykach, posiadanie jej nie jest niczym oczywistym.

ocenił(a) film na 10
ostry_cenzor

ale kto powiedzial, ze to jest kino dla lemingow. nie widziales reklam mediamarkta?

ocenił(a) film na 4
ostry_cenzor

"Mądrego to i przyjemnie posłuchać" - jak mawia Kaźmirz Pawlak. Mam podobne odczucia. Film po prostu mnie znudził. I na dodatek to nieudolne naśladowanie mimiki Jima Carrey`a...

ocenił(a) film na 7
mak65

Nazwać wioskowego przygłupa o ksywce "ostry_cenzor" mądrym, to jest już przekroczenie granic brawury :D

ocenił(a) film na 3
ostry_cenzor

popieram , dla mnie to był gniot - kompletna strata czasu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones