PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=508918}

Gra

Play
6,5 4 407
ocen
6,5 10 1 4407
7,4 16
ocen krytyków
Gra
powrót do forum filmu Gra

niesamowity

ocenił(a) film na 8

Jak miałem 9 lat miałem podobną jazdę z grupą małych cyganów w Głuchołazach. Zainteresowali się moim zegarkiem komunijnym. Akcja była trochę podobna, pokaż, popatrzymy itd. Tyle że ja wykazałem więcej instynktu samozachowawczego, zostawiłem im zegarek i spieprzyłem ile sił w nogach do mamy. Ale do dziś pamiętam strach i uczucie barana prowadzonego na rzeź. Dlatego rozumiem tych chłopców, dzieci które nie wiedzą co robić i całkowicie się podporządkowują silniejszemu, licząc że jakoś przeczekają.
Film pokazuje jak społeczeństwa zachodnie poprzez babskie jajczenie (ostatnia scena z kobietami obrończyniami) zupełnie oduczyły sobie radzić z agresją, nie umieją sami się bronić, czekając aż obronią ich odpowiednie służby publiczne. Ubabrani w szczytne idee, nie zauważają, że wśród nas są barbarzyńcy, którzy w dupie mają te idee. Świat z Mechanicznej Pomarańczy może nadejść, jeśli ludzie nie będą próbowali się bronić, albo nie będą w stanie reagować na agresję, a nie tylko chować się w sobie z nadzieją, że nas ominie.
Mieliśmy za dobrze, nadchodzi barbaria

użytkownik usunięty
fracek506

tak, z tym tylko, ze mechaniczna pomarancza powstała dużo wcześniej, a i wydarzenia w niej zawarte dotyczą czasów o wiele późniejszych od naszych. natomiast gra "play" jest współczesna, dzisiejsza i mozna swoje osobiste doswiadczenia dopasowac do tego filmu. i tu znów mozna oddac wielkosc filmu kubricka, bo mimo,ze prawdopodobnie tych czasow nie dożyjemy, to bedzie sie działo dokładnie tak jak w tym filmie. dlatego "play" jest genialnym filmem społecznym na dzisiaj, a "mechaniczna pomarańcza" genialnym filmem na jutro, ktore moze rychło nadejść

Nie czytam nawet tego...

użytkownik usunięty
Mowiacy_do_reki

leż lamusie

Nie wiedziałem, ale gimbo pisz dalej.

użytkownik usunięty
Mowiacy_do_reki

leż lamusie

Jedziesz dalej.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
OmniModo

Racja na 100 procent niestety. Żart roku: "pracowałem kiedyś z Cyganem"...

jjacek_2

No jakoś jeden się trafił , chyba przypadkiem :) Może to był śród swoich "wyklęty" i zamiast jak inni współbratymcy doić polaków, to musiał iść do normalnej pracy.

ocenił(a) film na 8
fracek506

Właśnie ! Ten film tak bardzo mnie poruszył, bo czułam bezradność i bezsilność tych małych dzieci ! To było dla mnie najgorsze.
Byłam wściekła ... I też bezsilna. Wstrząsający ( chyba właśnie z tych powodów ) film.

ocenił(a) film na 8
Martara

Tak, film wstrząsający i jak dla mnie nadal bez odpowiedzi pozostaje pytanie: jak radzić sobie z agresją???

ocenił(a) film na 8
anankhe

Na początek można nie przyjmować przedstawicieli obcych kultur, którzy są tej agresji sprawcami.

ocenił(a) film na 9
anankhe

Agresja nie jest zła, zależy w jakim celu się ją wykorzystuje

ocenił(a) film na 8
Martara

Martara, najgorsze że to jest bardzo prawdziwe. Również będąc dzieciakiem przeżyłem podobne sytuacje. Nie koniecznie ze środowisk obcych kulturowo, zwyczajnie od polskiej patologii kręcącej się po naszych ulicach, nieco starszych rówieśników itp

ocenił(a) film na 8
citkomarek

A czy teraz (jako dorosły ?) móglbyś dać jakieś rady, czy i jak dorośli mogą przygotować dzieci na agresję, bezwzględność innych dzieci ? Czy takie przygotowanie jest możliwe ?

ocenił(a) film na 8
Martara

Dzięki że zadajesz to pytanie! Główną przyczyną czemu takie zbiry łatwo przyczepiają się do bezbronnych dzieciaków jest to, że wyczuwają strach. Bardzo często paraliżujący strach. Gdybym miał wtedy choć trochę odwagi żeby się przeciwstawić, odwdzięczyć się odrobiną agresji, pokazać że nie jestem takim łatwym łupem, z dużą szansą tacy delikwenci by sobie odpuścili. Rodzice powinni nie tyle pozwalać, co nawet popychać do aktów odwagi od najmłodszych lat. Wysyłanie na różne zaawansowane zajęcia sportowe, nie koniecznie, ale też sporty walki, częste zmiany środowiska kolegów i koleżanek, sytuacje stresowe np publiczne występy, przyzwyczajanie do sytuacji kiedy są same bez rodziców, to wszystko może pomóc. Ostatnio słuchałem fajny program, gdzie psycholog powiedział, żeby nie tylko nagradzać i chwalić dzieci kiedy robią coś dobrze, ale też wtedy kiedy podejmują próby, robią coś pierwszy raz, kiedy właśnie wykazują się tą odwagą. Ponoć da się to wyćwiczyć, a właśnie w tym wieku dziecięcym/dorastania to jest najważniejsze i będzie procentowało w dorosłym życiu :)

ocenił(a) film na 7
citkomarek

Tez mialem podobne historie za malego akurat z cyganami. Przeciwstawialem sie, ale nie odpuszczali i bylo ciezko na osiedlu. Czasami niestety nie jest tak latwo, ze widzac opor, juz jest po wszystkim...Konieczna jest interwencja starszego, bo inaczej tacy sie czuja bezkarni.

fracek506

Chodziło ze mną dwóch cyganów do podstawówki jeden był spoko można było z nim pogadać. Drugi to był chuligan i cwaniaczek ale głównie dlatego że nikt go nie ruszył bo każdy bał się jak by nawet mu walnął to zaraz by wpadła zgraja jego pobratymców i byłoby nieciekawie z gościem. ;-) Jedno jest pewne że edukację zakończyli na podstawówce a jak tego fajnego cygana spotkałem po kilku latach to był w szoku jak usłyszał że poszedłem do średniej szkoły bo stwierdził że jemu by się nie chciało. Po tym jak to powiedział wsiadł do BMW serii 7 i odjechał a ja stałem jak wryty. :-))))))))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones